Dana 11. veljače 2020. g. ugostili smo Tatjanu Šavorić, planinarku, medicinsku sestru, majku troje djece, alpinistkinju i članicu HGSS-a.

Tatjana je 25. siječnja krenula iz Zagreba na Via Adriatica Trail. Početak ove izazovne staze je punta Oštro, najjužnija točka Republike Hrvatske. Tatjana će u 44 dana pregaziti 1100 kilometara planina, odnosno 41 000 m visinske razlike uspona.

Na svom putu Tatjana je osjetila čari Biokova, Omiške Dinare, Poljičke planine, Kozjaka, a pred njom su Svilaja, Dinara, Velebit,  Učka, Snježnik, Risnjak, masiv Vinodolskog i Senjskog zaleđa… Puno je izazova koji su pred Tatjanom u sljedećim danima, ali ne sumnjamo da će je njezin avanturistički i pozitivni duh dovesti do cilja.

Do planinarskog doma na Malačkoj Tatjana je prešla 440 km, odnosno prvih pet dionica VA od ukupno trinaest koliko ih ima Via Adriatica. Na domu ju je dočekala nekolicina članova našeg društva, pripremili su joj topli obrok i uživali u druženju i planinarskim razgovorima.

Tatjana se 12. veljače u 5.30  otisnula dalje put Svilaje. Želimo joj sreću na njenom daljnjem putu!