Blagdan Velike Gospe poseban je dan u vjerskoj godini i životima vjernika. Ljubav i čast prema Nebeskoj Majci imali su priliku iskazati i članovi našega društva koji su se odazvali na poziv članova bratovštine Gospe Stomorije.

Svečana procesija održala  se 14. kolovoza u predvečernjim satima od župne crkve u Kaštel Novom do prasvetišta Gospe Stomorije gdje je održana sveta misa i bdijenje. Za Gospinom slikom u procesiji su hodočastili brojni vjernici, svatko sa svojim molitvama i potrebama. Gospinu sliku naizmjence su nosili članovi raznih kaštelanskih udruga i društava pa tako i predstavnici HPD-a Malačka – Slaven Jozić, Duško Čubrilo, Daniel Blagoje i predsjednik društva Zvonimir Perica.

Ovim putem zahvaljujemo županu bratovštine Petru Rožiću koji je pozivom iskazao čast našem društvu, kao i predstavnicima našega društva koji su uveličali procesiju. Neka budu uslišane sve njihove molitve i neka Gospina milost prati i čuva sve članove našega društva kojim god stazama krenuli.