Ove nedjelje 2. studenog upitili smo se iz sela Postinje prema najvišem vrhu Moseća – Movranu (838 m). Moseć je planina u Dalmatinskoj zagori, pitoma ali dovoljno izazovna da probudi pravog planinara u svakome tko krene njenim stazama.

Put nas je vodio kroz jesensku šumu, a pred sam vrh čekao nas je kamenit i strmiji dio staze. Gotovo sat i pol šetnje – za neke pravi izazov, za druge užitak – učinilo je ovaj izlet možda i najzahtjevnijim dosad za naše male planinare.

Dok su jedni već u šali govorili kako “više ne osjećaju noge”, drugi su planinarenje usporedili s odmorom: “Meni je ovo kao hotel!”

Jedan dječak smislio je i pravi planinarski vic: “Uzbrdo smo se umorili, nizbrdo smo se odmorili.”

Po povratku u selo, dočekala nas je mještanka baka Mara. Oduševljena veselom skupinom djece, darovala nam je bombone i blagoslovila nas svetom vodom. Kasnije, na odmorištu u zoni Prisike, sreli smo mještanina koji je brao gljive. Rado nam je podijelio nekoliko savjeta i uz osmijeh zaključio: “Svaka gljiva je jednom jestiva.”

Dan proveden u prirodi bio je pun smijeha, druženja i lijepih doživljaja. Naše voditeljice Ivana i Snježana te Zvone pobrinuli su se da djeca uživaju u svim blagodatima koje planinarenje i boravak na svježem zraku donose – zdravlje, igra i radost otkrivanja prirode.

 

 

 

Galerija (+ 17 slika)