Protekli tjedan za naše školarce bio je iznimno aktivan.

Teoretski dio nastave, bio je predviđen za predavanje Prve pomoći. Luka Muštra i Barbara Bebić, detaljnim predavanjem i odličnim demonstracijama objasnili su im smisao prve pomoći, kako pristupiti unesrećenom, koji su osnovni postupci
prve pomoći, kako održavati životne funkcije, kako izgleda reanimacija,
kako sprječiti gušenje pri nesvjestici okretanjem u bočni položaj,
kao pružiti prvu pomoć prilikom ozljeda te koje su bolesti s naglo nastupajućim
stanjima.
Hvala Luki i Barbari na prenesenom znanju!

U nedjelju smo se uputili do najvećeg špiljskog kompleksa u Hrvatskoj, do Cerovačkih špilja.
Smještene na sjeveroistočnim padinama Crnopca, otkrivene davne 1913. godine prilikom radova na izgradnji željezničke pruge prema Splitu, ove dvije speleološke ljepotice, primile su nas u svoje okrilje i pokazale našim školarcima kakve sve ljepote skriva čitav jedan svijet, svijetlu dana skriven.

Iako su poznate sveukupno tri, za javnost su otvorene Gornja i Donja špilja, a vodiči iz parka prirode interaktivnim obilaskom su nam približili kronologiju otkrivanja Cerovačkih špilja, kao i geomorfologiju čitavog područja.

Poslije obilaska uslijedio je ručak, a potom i povratak u Kaštela, gdje školarce ovog četvrtka očekuje povezivanje svega viđenoga s teoretskim dijelom, jer slijede predavanja iz područja Meteorologije i Speleologije.

Galerija (+ 10 slika)