Dragi članovi,

sljedeći vikend (29. – 30.10.) Vas vodimo na dvodnevni izlet Velebitom, točnije vodimo vas do Ždrila – jednog od najljepših planinarskih skloništa u Hrvatskoj koje se nalazi na uzdužnom Velebitskom planinarskom putu na visini od 1010 mnv, podno Ždrilskoga kuka. Drugi dan izleta predviđen je za Kizu (1278 mnv) – atraktivan vapnenački greben u kojem se isprepleću brojni okomiti kukovi različitih oblika. Pripada skupini Dabarskih kukova koji se nalaze na Srednjem Velebitu.

Početna točka i jednog i drugog uspona su Baške Oštarije.

DINAMIČKI PLAN

Subota:

5:15h – okupljanje kod OŠ Filipa Lukasa u K. Starome

5:30h – polazak prema Baškim Oštarijama – autoputom (izlaz Gospić)

8:30 – predviđeni dolazak i priprema za turu

9:30 – polazak na turu

13:00 – predviđeni dolazak na sklonište te vrijeme za marendu i odmor

13:45 – povratak prema polaznoj točki uspona istom planinarskom stazom

17:00 – predviđeni povratak

TEŽINA TURE: K2 (kondicijski umjereno zahtjevna – 6-7h hodanja) T2 (tehnički nezahtjevna)

Nedjelja:

10:00h – polazak prema vrhu Kiza (1278mnv)

11:00 – dolazak na vrh te vrijeme za odmor i marendu

12:30 – 13:00h – povratak u Baške Oštarije te polazak prema Dalmaciji

TEŽINA TURE: K1 (kondicijski nezahtjevna), T2 (tehnički umjerena zahtjevna, povremeno korištenje ruku i sajli)

Predviđen povratak kućama u kasnijim poslijepodnevnim satima.

SMJEŠTAJ: Hostel Baške Oštarije koji je ujedno i polazišna točka obiju tura. Hostel je uredan te ćemo biti raspoređeni po višekrevetnim sobama. Broj sudionika izleta je ograničen zbog smještajnog kapaciteta. Izlet je predviđen za 22 osobe. Cijena smještaja je 120 kn po osobi.

PRIJEVOZ: Osobnim automobilima

HRANA: subota tijekom ture i nedjelja ujutro – hrana iz ruksaka, u subotu navečer nakon povratka s ture postoji mogucnost večere (gotova jela po cijeni od 50ak kn) u hostelu po dogovoru s domaćinima, kao i u nedjelju za ručak prije povratka kućama.

ODJEĆA I OBUĆA: planinarska, prilagođena vremenskim uvjetima. Preporučam ponijeti čeone lampe zbog dužine ture i kraćeg dana. Ukoliko netko želi, može ponijeti svoju posteljinu ili vreću za spavanje.

INFO I PRIJAVE: kod glavnog vodiča izleta: Ivna Odak (0996771026) do četvrtka 27.10. u 12:00h

Izletu mogu prisustvovati samo članovi društva s plaćenom članarinom HPS-u za tekuću godinu. Svi sudionici sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su poštovati planinarsku etiku i pridržavati se uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene rute i satnice u skladu s uvjetima na terenu.