Dragi članovi,

Hpd Malačka u nedjelju,12.02.2023., organizira izlet na Kozjak, od Klisa preko Markezine i Bobanove grede do vrha sv.Jure .

Dinamički plan izleta:

8:00 h- Okupljanje na parkiralištu OŠ prof.Filip Lukas i polazak prema Klisu.

8:30 h -Dolazak u Klis, automobile ostavljamo na parkiralištu u podnožju Kliške tvrđave. Polazak prema Markezinoj gredi. Hrbatom Markezine grede dolazimo do ostataka ilirske utvrde i malo dalje do vrha Orljak na Bobanovoj gredi. Staza nas vodi dalje do prijevoja Blaca odakle nastavljamo prema najvišem istočnom vrhu Kozjaka sv.Juri (676 m).

13:30 h- očekivani dolazak na vrh Sv.Jure, pauza, odmor i marenda.

15:30h- očekivani povratak u Klis na parkiralište.

Prijevoz: osobni automobili

Oprema: izletnička prilagođena vremenskim uvjetima, gojzerice su obavezne zbog konfiguracije terena.

Hrana i piće: iz ruksaka

Težina: K2 i T2 -Savladava se više od 500 m. visinske razlike, staza je srednje zahtjevna na hrbatu Markezine grede jer se prelaze veliki kameni blokovi pa je potrebno koristiti ruke za penjanje i spuštanje po stijenama.

Staza nije prikladna za djecu i kućne ljubimce.

Informacije i prijave: Kod glavnog vodiča izleta Mario Vulas 095 849 9189

do subote u 12h.

Na izletu mogu prisustvovati samo članovi s plaćenom članarinom za tekuću godinu. Svi sudionici izleta sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su poštivati planinarsku etiku i pridržavati se uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene rute i satnice sukladno uvjetima na terenu.