Dragi članovi!

Ovu nedjelju 06.11.2022. naše društvo organizira izlet na Mosor vrh Ljubljan 1262m.

Mosor je planina duga 25km. Pruža se u smjeru sjeverozapad-jugoistok od prijevoja Klis do rijeke Cetine, koja polukružno obuhvaća istočni dio Mosora. Ime je dobila iz složene ilirske riječi „mol“ (brdo) i „sor“ (izvor) što u slobodnom prijevodu znači brdo- izvor.

Ljubljan je najviši vrh sjeverozapadnog dijela Mosora. Vrh pruža predivan pogled na otoke, Split, Dugopolje.

Od 7:00-7:15 h okupljanje na parkiralištu kod OŠ „prof.Filip Lukas“ u Kaštel Starom.

U 7:15 h polazak iz Kaštel Starog osobnim automobilima prema Sitno Gornjem.

U 8:00 h dolazak u Sitno Gornje odakle počinje tura. Tura je kružna.

Iz Sitna Gornjeg krećemo prema planinarskoj kući Lugarnica (872 m).

U 10:15 h polazak od Lugarnice prema vrhu Ljubljan.

U 12:00 h očekivani dolazak na vrh Ljubljan. Nakon odmora krećemo prema planinarskom domu Umberto Girometta hrbatom do križanja za Vickov stup-planinarski dom.

U 14:30 h očekivani dolazak na dom gdje je predviđen duži odmor. Ukoliko netko želi na domu može ručati.

U 15:30 h polazak prema osobnim automobilima u Sitno Gornje.

Predviđen povratak kući u popodnevnim satima.

PRIJEVOZNO SREDSTVO: osobni automobili.

ODJEĆA I OBUĆA: planinarska u skladu sa vremenskim uvjetima (krema za zaštitu od sunca, kapa, naočale, čeone lampe).

HRANA I PIĆE: iz ruksaka, obavezno ponjeti dovoljnu količinu vode. Preporučam barem 2L.

KONDICIJSKA I TEHNIČKA ZAHTJEVNOST:

K2-umjereno zahtjevno

T1-nezahtjevno

INFORMACIJE I PRIJAVE kod vodiča izleta: Ivana Perica mob. 091/221-4944

Izletu mogu prisustvovati samo članovi sa plaćenom članarinom za tekuću godinu.

Svi sudionici izleta sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su poštovati planinarsku etiku i pridržavati se uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene satnice i rute ovisno o situaciji na terenu!