Dragi članovi,
ove nedjelje, 18.02.2024., pripremili smo vam druženje u prirodi u selu Divojevići,
najmanjem selu u općini Lećevica. Nalazi se na nadmorskoj visini od 350 m i ima dvadesetak stanovnika. Kako bi sačuvali kulturnu, povijesnu i prirodnu baštinu svog mjesta, skupina mladih osnovala je udrugu Divojevići – Zagoričan 1272, čiji smo i mi gosti ove nedjelje. Članovi ove udruge vrlo su aktivni u promicanju svog mjesta. Održavaju balotaški turnir, festival ojkavice i razna predavanja. A ovog su ljeta od vlastitih sredstava uz svoj Dom izgradili i balotaški teren.

8:45 – 9:00 okupljanje i polazak ispred osnovne škole u Kaštel Starom
9:40 predviđeni dolazak u Divojeviće, gdje će nas domaćini dočekati kavom i čajem
10:00 predviđeni polazak prema brdu Kita (510 m) odakle se pruža predivan pogled preko cijele Zagore sve do Velebita.
13:00 predviđeni povratak u selo. Ručak u organizaciji naših domaćina, druženje, balote….
Povratak prema Kaštelima u poslijepodnevnim satima po želji.

PRIJEVOZ osobni automobili.
ODJEĆA i OPREMA izletnička, prilagođena vremenskim uvjetima. Poželjno je ponijeti rekvizite za aktivnosti u prirodi.
HRANA: domaćini će nas dočekati čajem, kavom, kolačima. Ručak je također u njihovoj organizaciji. Bezalkoholna pića su gratis, a alkoholna (pivo, vino) se plaćaju.
TEŽINA K1, T1. Tura je lagana i prilagođena svim dobnim skupinama. Djeca su dobrodošla. Ovog puta naglasak je na druženju, a ne na planinarenju 😊.
INFORMACIJE I PRIJAVE vodiču izleta Ivani Jozić (095/741-7766) do petka 16.02. do 18 h.
Sudionici izleta sudjeluju na vlastitu odgovornost te su dužni poštovati planinarsku etiku i pridržavati se uputa vodiča. Vodič zadržava pravo izmjene rute i satnice ovisno uvjetima na terenu.