Dragi članovi!

Ovu nedjelju 15.05.2022. naše društvo organizira izlet na Zavelim.
Zavelim je planina na prostoru naselja Roškog Polja, Vinice, Vira i Zavelima. Najviši vrh Zavelima je Kolakovac – 1347 m. Zavelim je od davnina poznat kao mjesto koje je bilo granica između dvije zemlje: Mletačke Republike i Turskog Carstva, a danas je granica između Republike Hrvatske te Bosne i Hercegovine. Također on i zemljopisno dijeli Tropolje, Zagoru i Hercegovinu.
S vrha se pružaju nezaboravni vidici na Biokovo, Kamešnicu, Cincar, Tušnicu, Vran, Čvrsnicu i Matokit. Jako lijepi vidik je prema jezeru Buško blato.
DINAMIČKI PLAN
Od 7:45 – 8:00h – okupljanje na parkiralištu kod OŠ „prof.Filip Lukas“ u Kaštel Starom.
U 8:00 h polazak iz Kaštel Starog organiziranim prijevozom prema Zavelimu.
U oko 9:45 h dolazak do početne točke uspona – mjesto Zavelim nedaleko od Posušja.
Oko 12h – očekivani dolazak na vrh Kolakovac gdje ćemo napraviti pauzu za ručak.
14h – očekivani povratak na početnu točku.
Nakon uspona posjetit ćemo vodopad Žukovica koji se nalazi u blizini. Vodopad Žukovica je smješten u Posuškom Zagorju i to je vodopad koji očarava svojom ljepotom i netaknutom prirodom i jedno je od ljepših mjesta za posjetiti. Ovaj vodopad skriven je daleko od ljudske ruke i nikoga ne ostavlja ravnodušnim.
Povratak kućama očekuje se u kasnijim poslijepodnevnim satima.
PRIJEVOZNO SREDSTVO: minibus od 19 mjesta. Cijena minibusa je 2200 kn. Trošak prijevoza dijelit će se prema broju prijavljenih. Ukoliko minibus bude popunjen, cijena po osobi iznosit će cca 120kn.
ODJEĆA I OBUĆA: planinarska u skladu sa vremenskim uvjetima (krema za zaštitu od sunca, kapa, naočale).
HRANA I PIĆE: iz ruksaka, obavezno ponjeti dovoljnu količinu vode.
KONDICIJSKA I TEHNIČKA ZAHTJEVNOST:
K1 – kondicijski nezahtjevna
T1 – tehnički nezahtjevna
INFORMACIJE I PRIJAVE kod vodiča izleta:
Ivna Petric (0996771026) do subote u 12h, odnosno do popunjenja slobodnih mjesta u minibusu.
Izletu mogu prisustvovati samo članovi sa plaćenom članarinom za tekuću godinu.
Svi sudionici izleta sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su poštovati planinarsku etiku i pridržavati se uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene satnice i rute ovisno o situaciji na terenu!