Dragi članovi,

HPD  Malačka ovu nedjelju,12.06.2022., organizira izlet na planinarsko sklonište Vlaški grad i  Sveto brdo(1751m.)  na Velebitu.

Sveto brdo najmarkantniji je vrh Velebita .Po visini je drugi velebitski vrh -samo 6 m.je niži od Vaganskog vrha .Na samom vrhu stoji veliki drveni križ i ploče s uklesanih 10 Božjih zapovijedi.

Pogled sa vrha Svetog brda po mnogima je najljepši u Hrvatskoj.

Dinamički plan;

5:45 okupljanje kod OŠ.prof.Filip Lukas, ekipa koja dolazi iz smjera Trogira u 6.05 h na parkiralištu velikog Tommya u Planome.( Molimo to naglasiti kod prijave glavnom vodiču )

6:00 polazak

Idemo autoputem(ulaz Prgomet -izlaz Maslenica , 51 kn)Nakon skretanja s državne ceste do odredišta Malo Libinje (890 m)ima cca 10 km  makadama.

8:30 polazak na turu.

10:30 očekivani dolazak na sklonište Vlaški grad.(1280 m).Ovim prekrasnim skloništem upravlja Pd Paklenica -Zadar. Na skloništu se može gradelati pa ako želite ponesite pripremljeno meso za gradele.

11:00  polazak prema Svetom brdu.

13:00 očekivani dolazak na Sveto brdo 1751 m.

13:30 početak spusta prema Vlaškom gradu

14:30 Dolazak na sklonište Vlaški grad

16:00 predviđeni početak spusta na Malo Libinje

18:00 predviđeni dolazak na Malo Libinje i polazak put Kaštela.

Prijevoz: Osobni automobili

Odjeća i obuća; Planinarska, prilagođena vremenskoj prognozi, zaštita od sunca( krema,kapa,sunčane naočale…)

Hrana i piće: Iz ruksaka ,po izboru  mogućnost gradelavanja na Vlaškom gradu.Preporuka je ponijeti minimalno 3 L vode.

Težina izleta: K3 , T1 ( Savladava se ukupna visinska razlika od cca 1300 m. Staza je kondicijski zahtjevna cca 6- 7 h hoda stoga vas molimo za objektivnu procjenu osobne kondicije.

Staza se ne preporuča djeci i osobama lošije kondicijske spreme!

Informacije i prijave :Kod vodiča Mario Vulas 095 849 9189 do subote, 11.06.2022. , u 12 h.

NAPOMENA; Ukoliko bude zainteresiranih članova za uspon samo do skloništa Vlaški grad formirat će se grupa B .Postoji opcija odlaska do vrha Vlaški grad  1383 m ,uspon traje cca 20 minuta

Izletu mogu prisustvovati samo članovi s plaćenom članarinom za tekuću godinu Sudionici izleta sudjeluju na vlastitu odgovornost te su dužni poštovati planinarsku etiku i upute vodiča. Vodič ima pravo izmjene satnice ili rute u skladu s vremenskim uvjetima.