Dragi članovi!

Ovu srijedu, 01.05.2024. naše društvo organizira prvomajski izlet na otok Murter. Poznat kao “otok nad otocima”, zbog svoje povijesti, bogate tradicije i kulture, razvedene obale i velikog arhipelaga, privrženosti plovidbi, brodu i brodogradnji. Tradicionalni poljoprivrednici, ribari i pomorci , veliki “kalafati” – graditelji brodova, uz “materinju” gostoljubivost, zajedno tvore priču jednog od najposebnijih hrvatskih otoka na kojeg smo Vas poželjeli povesti, te Vam ga približiti.

Proći ćemo stazu: Betina- poučna staza Murterske vedute- antički grad Colentum- Murter-plaža Podvrške- Brdo Raduč i njegovi vojni tuneli- Kosirina – Betina, u dužini od 16 km. Lagana šetnja s pregršt intresantnih i poučnih lokacija, savršena za odmor i uživanje svim osjetilima.

Srijeda 1.5.:

– Okupljanje u 6:45 h na parkiralištu kod OŠ “prof. Filip Lukas“ u Kaštel Starom i ukrcavanje u autobus ( 8 eur/ osoba)

– 7: 00 h polazak prema Betini

– 8:45 dolazak u Betinu

– 9:00 polazak na turu

– 12:00 planirani dolazak na Raduč i duža pauza.

– 15:00 h povratak u Betinu gdje će nam na samoj rivi, u konobi “ Na moru”, tik uz izložbene muzejske primjerke gajeta, teta Mare poslužiti teću fažola koju moramo isprazniti do kraja. ( fažol 10 eur/ osoba)

– povratak u večernjim satima

PRIJEVOZNO SREDSTVO: autobus, 400eur/ 50 osoba, ukoliko popunimo cijeli sutobus, tad je 8 eur/ osoba.

OPREMA: planinarska oprema, prilagođena vremenskim uvjetima ( obavezna naglavna lampa za prolazak kroz tunele).

HRANA I PIĆE: za turu iz ruksaka, obavezno ponijeti min. 2L vode.

Organizirani ručak na kraju izleta .

KONDICIJSKA I TEHNIČKA ZAHTJEVNOST:

K1-kondicijski nezahtjevno

T1-tehnički nezahtjevno

VAŽNO: pri prijavi obavezno naglasiti ako želite i ručak.

INFORMACIJE I PRIJAVE kod vodiča izleta: Vlatka Cvitanić mob. 099 – 601 6388 , najkasnije do utorka, 30.4., do 12h.

Na izletu mogu prisustvovati samo članovi sa plaćenom članarinom za tekuću godinu. Svi sudionici izleta sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su poštovati planinarsku etiku i pridržavati se uputa vodiča.

Vodič ima pravo izmjene satnice i rute ovisno o situaciji na terenu!