Dragi članovi i prijatelji,
U nedjelju, 03.03. vodimo vas na izlet na Dinaru, tzv. Jogurt stazom. Staza ima takav naziv jer su markacije napravljene od dijelova ambalaže za jogurte, iako ni do dan danas nije poznato kako je došlo do “ove instalacije” niti kome se to činilo kao fora izraditi i kasnije održavati. U planinarskim krugovima kažu da je ova staza najteži smjer iz kojega se može doći do najvišeg hrvatskog vrha na Dinari – Dinare (1831 m) ili kako je u narodu ostao naziv “Sinjala”.
Staza je jako zahtjevna i strma, ali vas nekoliko puta nagrađuje predivnim vidicima, a na kraju usponom na najvišu točku Hrvatske.
6:00 polazak iz Kaštel Starog (parking kod osnovne škole)
7:40 dolazak u Mirkoviće ( https://maps.app.goo.gl/3Zi3KHwHFtraN9hG9 )
8:00 polazak na turu
11:15 dolazak na sklonište „Zlatko Prgin“ (1543 m), kratka okrjepa
11:35 polazak na Sinjal
12:25 dolazak na Sinjal, pauza za fotografiranje
12:35 povratak prema skloništu
13:15 – 14:15 duži odmor i marenda
14:15 – 16:15 povratak do automobila
16:15 – povratak kućama ili druženje na lokaciji putem po želji

PRIJEVOZ – osobnim vozilima
HRANA I PIĆE – iz ruksaka
OPREMA – standardna planinarska oprema prilagođena zimskim uvjetima (gojzerice,
višeslojna odjeća, kapa, rukavice, zaštita od kiše, preporuka štapovi, preporuka osobna prva
pomoć), obavezna čeona lampa.
TEŽINA IZLETA – kondicijski teško K3 – imamo skoro 7h hoda u oba smjera i prelazimo
otprilike ukupno 16km. Visinska razlika koja se prelazi je preko 1400m od najniže do najviše
točke pa onda ista visina prema dole. Tehnički je izlet većim dijelom staze lagan T1, ali je na
dijelu staze od skloništa do Sinjala potreban nešto bolji balans i povremeno pridržavanje rukama.
PRIJAVE za izlet poželjno je napraviti putem ovog linka https://forms.gle/y2XDxfwk2gTTx6Vg7 .
Alternativno, prijaviti se možete i direktno glavnom vodiču izleta Vicencu na broj mobitela 0981609977. Prijave se primaju do petka 01. 03. navečer.
Za sudjelovanje na izletu potrebno je biti član nekog društva koje djeluje u sklopu HPSa.
Vodič zadržava pravo izmjene plana izleta ukoliko vremenski uvjeti na terenu ne budu
pogodni.