Dragi članovi,

u nedjelju, 10. 03., HPD „Malačka“ organizira izlet na najviši vrh Pelješca sv. Iliju (960 m) kojeg još nazivaju i Monte Viper( Zmijino brdo). Na samom vrhu nalaze se ostaci crkvice Sv. Ilije, a sa vrha se pruža jedan od najljepših pogleda na okolne otoke Korčulu, Hvar, Mljet i Lastovo, kao i na Biokovo u daljini. Posebno je lijep pogled na mjesto Duba na sjevernoj strani Pelješca.

5:45 okupljanje na parkingu kod O.Š prof. F. Lukas u Kaštel Starom

6:00 polazak osobnim automobilima prema Pelješcu(autoput Dugopolje- Karamatići, cijena 6.60€)

9:15 očekivani dolazak u mjesto Bilopolje kod crkve Gospe od Anđela i Franjevačkog samostana iz XV. st.

9:30 polazak na turu

12:30 očekivani dolazak na vrh sv.Ilija, odmor i marenda

13:15 polazak natrag prema početnoj točki uspona

15:30 očekivani dolazak kod auta

15:45 polazak prema Opuzenu. Ako nam vrijeme i okolnosti dozvole u planu je iznenađenje za sudionike ovog izleta.

Mogućnost druženja uz osvježenje po dogovoru.

Povratak u Kaštela večernjim satima.

PRIJEVOZ: Osobnim automobilima

HRANA I PIĆE: Iz ruksaka

OPREMA: standardna prilagođena vremenskim uvjetima (gojzerice,štapovi višeslojna odjeća,presvlaka,kabanica,kapa)

TEŽINA IZLETA : K2, hodamo 6-7 sati u oba smjera. Visinska razlika 900 metara.

PRIJAVE I INFORMACIJE kod glavnog vodiča Mateja Perića na broj 092 328 81 85. Prijave se primaju do 09.03. (subota) do 12 : 00 (podne).

Izletu mogu prisustvovati samo članovi s plaćenom članarinom za tekuću godinu. Svi sudionici sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su poštovati planinarsku etiku te se pridržavati uputa vodiča. Vodič zadržava pravo izmjene plana izleta ukoliko vremenski uvjeti na terenu ne budu pogodni.