Najbliži put do Božićnog sela u Gornjem Docu je zna se pješke iz Gata preko Mosora. Eto tako je naših osam hrabrih članova ove nedjelje, 10. 12. provelo drugu adventsku nedjelju. Za pohod na posljednji organizirani izlet u ovoj kalendarskoj godini nisu ih omele ni kiša ni hladnoća. Naš Igor ih je poveo na Mosor i njegov manje posjećen, ali vrlo pitoreskan predio, Trpošnjik.

Iz Gata do planinarske kuće Trpošnjak gdje su uz vatricu i ogrijev, na 970 m n/v odmorili u toj zidanoj kući smještenoj u krševitom terenu s kojeg se za lijepih dana vide kanjon Cetine i omiško zaleđe. Nastavak puta ih je poveo preko prijevoja Rašeljka i vrha Biorevica, od kud su se spustili u Gornji Dolac i izlet završili u „Božićnom selu“. Kad je vlasnik Božićnog sela čuo da je skupina planinara došla pješke iz Gata, preko Djeda Božićnjaka dao je javno obećanje da će sve članove Malačke koji i dogodine na isti način dođu, počastiti ulaznicom.

U adventskom ruhu Božićnog sela, uz kobasice i prikladna pića, završio je posljednji službeni izlet HPD-a Malačka.

Hvala našem vodiču i organizatoru Igoru te njegovim pomoćnicima Mateju i Vici na još jednom prekrasnom izletu.