Iza nas je još jedan noćni uspon na Malačku koji je i ove godine obilježila ugodna atmosfera tijekom i nakon uspona. Stotinjak članova HPD-a Malačka, ali i gostiju iz HPD-ova: Mosor, Gojzerice, Jelinak-Trilj, Kozjak, Sv. Mihovil Šibenik, PK-a Gojzerice, uživalo je u usponu od željezničke stanice u K. Starom do doma na Malačkoj (477 m n/v). Da put bude siguran, pobrinulo se nekoliko vodiča HPD-a Malačka: Ivana Perica, Ivna Petric, Kristina Šustić Vulas, Mario Vulas, Ivana Jozić, Igor Laurić i Duško Čubrilo. Vidno raspoloženi zaljubljenici planinarenja uputili su se prema cilju te usput uživali u neponovljivim prizorima koji se mogu putem vidjeti. Uspon punog Mjeseca i ove nas je godine nesebično podario: Kaštelanski zaljev uronjen u mjesečinu i tamu ljetne večeri, Split, Čiovo, Brač obasjani svjetlima – razlog su više da ovaj uspon bude upamćen i ponovljen.

Nakon sat i pol hoda na domu je sve sudionike uspona dočekala ukusna i bogata mesna plata koju su pripremili vrijedni članovi pod budnim okom domara Marka Topića. Bilo je tu svih uzrasta i svima je na licu sjalo jednako zadovoljstvo što mogu uživati u domu  s najljepšim pogledom na svijetu. Sve je, kao i uvijek na Malačkoj, završilo pjesmom i smijehom. Ponovilo se i dogodine!

U galeriji pokušajte doživjeti djelić ugođaja. Pogledajte i Relive zapis našeg predsjednika Zvone Perice.