Dragi članovi ,

u nastavku vam donosim plan i program za Dane društva 14. i 15.01.2023.

14.01.2023. subota

Predavanje pod nazivom “Od planinara do gorskog spašavatelja” u prostorijama planinarskog doma s početkom u 18h-Mladen Mužinić Frfa.

15. 01. 2023. nedjelja

IZLET; Kaštel Stari – Labin –Botići – Malačka

Dinamički plan:

7:40 okupljanje na željezničkoj postaji u Kaštel Starom

7:58 dolazak vlaka iz Splita i polazak prema Labinu Dalmatinskom

8:15 dolazak u Labin, pozdravna riječ i polazak na turu prema Botićima

10:00 očekivani dolazak u Botiće (kod stare osnovne škole). Tu je predviđena duža pauza za odmor, druženje i šampanjac.

11:00 polazak prema Malačkoj

13:00 očekivani dolazak na Malačku

13:30 sveta misa u kapelici bl. Alojza Stepinca, polaganje vijenaca na spomeniku poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata

Podjela ručka i druženje

PRIJEVOZ: vlakom iz Kaštel Starog. Tko se želi ukrcati u Splitu, vlak iz Splita kreće u 7:27 h. Povratak sa planinarskog doma Malačka u vlastitom aranžmanu.

Cijene karte za vlak (iz K. Starog) su 1,55 € za odrasle i 0,78 € za djecu. Molimo vas da pripremite točan iznos.

HRANA I PIĆE: za turu je potrebno ponijeti hranu i piće. Na planinarskom domu će biti organiziran besplatan ručak za sve sudionike izleta dok se piće kupuje.

ODJEĆA I OBUĆA: izletnička prilagođena vremenskim uvjetima.

TEŽINA IZLETA: izlet je kondiciono K1 i težinski T1. Staza nije zahtjevna i prilagođena je svim dobnim skupinama (djeca iznad 6 godina).

Svi sudionici izleta sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su poštivati osnovnu planinarsku etiku, te slušati i pridržavati se uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene satnice i rute ovisno o okolnostima.

Za ovaj izlet nisu potrebne prethodne prijave. Za sve dodatne informacije obratite se Ivani Jozić (095/741-7766).